Architektura modułowa
System łatwo daje się dostosować do potrzeb organizacji nie tylko na etapie wdrożenia, lecz także w trakcie eksploatacji. Dostępny jest w trzech odmianach funkcjonalnych (oznaczonych kolorami: srebrny, złoty i platynowy) odpowiadających potrzebom małych, średnich i dużych firm. Taki model pozwala nie tylko łączyć moduły w różnych wariantach, ale także rozwijać system wraz z rosnącymi potrzebami firmy. Przejście między wariantami odbywa się na zasadzie dodania funkcjonalności i nie wymaga reorganizacji firmy, skomplikowanej wymiany baz, migracji danych czy zakupu nowego systemu.
Aplikacje dedykowane
Oprócz modułów o charakterze uniwersalnym (np. Księgowość, Kadry Płace, Handel, CRM,), które doskonale spełniają się w większości przedsiębiorstw, oprogramowanie enova365 można rozbudować o szereg aplikacji dedykowanych dla konkretnych branż (np. sprzedaż internetowa, produkcja czy spedycja). Ponieważ ciągły proces software development przebiega w popularnym środowisku programistycznym Microsoft .NET, HTML5/Java Script i przy zastosowaniu baz danych SQL, nic nie stoi także na przeszkodzie, aby w razie potrzeby opracować na zamówienie klientów indywidualne rozwiązania informatyczne typu custom made, odpowiadające unikalnym potrzebom konkretnego przedsiębiorstwa.
Moduły dodatkowe
Nasza firma zajmuje się również programowaniem dodatków na specjalne życzenie klienta - "szytymi na miarę" analizami, integracją enova ze sklepem internetowym, budowaniem platformy B2B opartym o autorskie rozwizanie itp.
Modele instalacji
enova365 daje dużą przewagę w budowaniu modeli biznesowych. System można instalować na różnych serwerach i urządzeniach, zarówno w modelu, w którym oprogramowanie enova365 jest instalowane na serwerach Klienta (podstawowy, dotychczasowo stosowany, inaczej nazywany „on-premise”), jak również w innowacyjnych modelach z dostępem do serwerów zdalnych (modele chmurowe tzw. „in-cloud”, w tym Windows Azure) oraz modelach mieszanych (hybrydowych).
Cztery twarze enova365
Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom i potrzebom użytkowników enova365, w tym popularyzacji urządzeń mobilnych, Soneta zdecydowała się rozwijać system w kierunku Modern UI. enova365 została przystosowana do pracy na Windows 8 i Windows Phone, gdzie możliwe jest korzystanie z aplikacji za pomocą gestów.
Obecnie enova365 posiada 4 interfejsy, które odpowiadają różnym potrzebom i preferencjom użytkowników:
- Interfejs okienkowy (Windows Forms) – skierowany do użytkowników, którzy lubią klasyczny sposób korzystania z systemu, za pomocą tradycyjnych deskopów i myszki.
- Interfejs przeglądarkowy (HTML 5) – dla mobilnych osób, które cenią sobie pracę z systemem w dowolnym miejscu i czasie, z użyciem dowolnego systemu operacyjnego (Windows, Mac OS, Chrome OS).
- Interfejs dotykowy (Windows 8) – dla użytkowników tabletów, którzy wolą korzystać z aplikacji poprzez dotyk.
- Interfejs komórkowy (Windows Phone) –skierowany do osób, które potrzebują mieć podgląd danych lub możliwość zatwierdzania zdarzeń za pomocą smartfona.
enova365 niezależnie od wykorzystywanego interfejsu posiada tę samą funkcjonalność. Drobne różnice mogą wynikać jedynie z konwencji interfejsów, co w konkretnych przypadkach ma lub będzie miało wpływ na drobne różnice w używaniu funkcji programu.